Тренінг для вчителів Біловодського ОЗЗСО
Тренінг для вчителів Біловодського ОЗЗСО
В рамках Всеукраїнського проекту «Формування позитивного іміджу щодо розбудови Нової української школи» , за запрошенням директора Біловодського ОЗЗСО Хаблака Григорія Андрійовича, співробітник Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України Хоріна Олена Іванівна , під час весняних канікул 3 та 4 квітня, провела дводенний тренінг для вчителів Біловодського ОЗЗСО.
Перший день тренінгу розпочався з теми: «Рефлексивні процедури – інструмент партнерської взаємодії вчителів, учнів, батьків, потенційних партнерів», головними завданнями якої були : визначення проблемного поля в контексті партнерської взаємодії вчителів із колегами, учнями, батьками учнів, іншими потенційними партнерами; практикування рефлексивної процедури «Табло»; розкриття механізму зв’язку рефлексії і суб’єктності вчителів та знаходження ресурсів власної ефективності у партнерській взаємодії.
Під час проведення тренінгу учасники обговорили проблеми та можливі шляхи іх вирішення , пов’язані із провадженням концепції Нової української школи. Процедура «Табло» (М. Найдьонова) допомогла вчителям більш глибоко проаналізувати свою позицію до впровадження освітньої реформи, зокрема партнерства, знайти варіанти вирішення заявленої проблеми та зайняти рефлексивну позицію розгорнутого ставлення та класифікацій.
Сьогодні в нашій країні важко зустріти людину без проблем психологічної адаптації або ж психічних розладів. Психотерапія, що включає в себе і психологічне консультування - це, з одного боку, світогляд і філософія життя, з іншого боку - набір практичних прийомів і технологій досягнень поставлених цілей. Тут варто звернутися до теорії і практики сучасної психотерапії за допомогою трансактного аналізу, розробленого Е.Берном меньш півстоліття тому. Хорніна Олена Іванівна, як спеціаліст з трансактного аналізу, разом з вчителями Біловодського ОЗЗСО виконали вправу «Три стільці», яка є одним із спеціальних методів групової психотерапії, де взаємодія індивідів аналізується з точки зору трьох основних станів "Я": «дорослого», «дитини» та «батька». Учасники тренінгу за допомогою цього кейсу більш глибоко змогли розкрити усі розглянуті его-стани, в яких може перебувати людина , охарактеризували та проаналізували свою поведінку та поведінку співрозмовника та зробили висновок, що всі ці три позиції є нормальними психологічними феноменами людської особистості.
Трансактний аналіз допомагає викладачам уникати непродуктивних взаємин і займатися безпосередньо процесом навчання і пізнання. Отже, навчання може стати ефективніше тоді, коли воно звернене до всіх трьох его-станів, при цьому необхідно не забувати про те, що Вільна Дитина є джерелом творчості і енергії особистості і її необхідно включати в процес навчання.
Вчителі Біловодського ОЗЗСО дуже вдячні Олені Іванівні Хоріній за дуже професійний ,змістовний та корисний тренінг. Сподіваємось на подальшу співправцю.
Фото за посиланням: https://bilovodskzosh.e-schools.info/photoalbum/50196#photo629831