Наркоманія – епідемія нашого століття, яка поширюється в тому числі і на дітей. Причому найбільше «зараження» схильні підлітки.
Починають із синтетики та психостимуляторів » амфетаміни, метамфетаміни (синтетичну марихуану «спайс»). Ці речовини викликають залежність вже після 2-3-х прийомів.
Для того, щоб дитина не вживала наркотики, необхідними є гармонійні стосунки в сім’ї. Важливо, щоб вона почувалася потрібною і бажаною.
Батьки, а не вулиця, повинні підказувати підлітку, як йому жити і поводитися.
Юні наркомани – це не обов’язково діти з неблагополучних чи незаможних сімей. Не рідкість, коли і в сім’ях з середнім та високим достатком дітям приділяють занадто мало уваги та не контролюють витрати кишенькових грошей.
Лякати сучасних дітей страшними історіями про наркотики – не вихід. Адже страх ніколи не буде тим чинником, який стримуватиме підлітка від спроби. Важливим є особистий позитивний приклад від батьків, довіра та відверті розмови на цю тему.
Проблема викликає страх, негатив, біль, співчуття, і мало хто замислюється над тим, що насувається лихо і його можна запобігти, якщо вчасно помітити.
Насамперед, варто звертати увагу на появу в лексиконі своїх дітей сленгових слів – назв нових психоактивних речовин. Також звернути увагу на програмне забезпечення встановлене на комп’ютерах та смартфонах дітей: йдеться про анонімайзерів VPN-з'єднання, TOR-браузери, які можуть використовуватися для відвідування інтернет-ресурсів так званої "темної мережі", де пропонують наркотики та психотропи.