Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 339 чоловік

Новини

Дата: 25 березня 2019 о 11:53, Оновлено 23 лютого 2021 о 16:45

         

Основні поради під час карантину.

      Перший та найголовніший пункт – розробити режим дня для всієї родини.  Потрібно зібрати всю родину та поговорити про те, що коронавірус небезпечний, потрібно дотримуватися рекомендацій лікарів, часто мити руки, носити захисні маски тощо.

      Режим дня допомагає впоратися з тривогою, яку викликає поширення інфекції, бо це те, на що ми можемо вплинути.

  •  Вставати не пізніше 9 ранку. Це дисциплінує.

  • Фізична активність. Наприклад, робити зранку зарядку, присідати і робити активні вправи.

  • Активні години 11-13. В цей час батьки працюють, школярі вчаться. Але є ще дошкільнята, а з ними складніше. У цьому разі  батькам потрібно поділити дні, коли вони займають молодших дітей. Наприклад: понеділок, середа – мама; вівторок, четвер – тато, а п’ятниця – по черзі.

  • Прогулянка. Гуляти можна всією родиною, або ж для того, щоб відпочив один з партнерів, по одному ходити з дитиною. Це стосується і школярів, хоч підлітків і складніше витягнути гуляти з батьками.

  • Тиха година. Час відпочинку для всіх. Якщо це малюки, то вони лягають спати, а для дорослих – це час для себе. Батьки розходяться по різних кімнатах або куточках і займаються своїми справами.

  •  Знову час працювати. Період з 16 до 17 вважається активним часом для роботи мозку, але у деяких це може бути і пізніше. Ще кілька годин діти вчаться, а дорослі працюють.

  •  Окремий час, щоб проводити його всім разом. Настільні ігри, активні ігри: з мотузок зробити лабіринт, якщо діти малі збудувати  разом  халабуду. Разом малювати – це допоможе краще пізнати один одного. Наприклад, можна малювати один і той самий малюнок мовчки, а потім обговорити, що у кого вийшло. Або малювати за інструкцією: хтось малює малюнок, а потім диктує інструкцію, щоб другий член сім’ї намалював те ж саме. Це заняття допоможе зрозуміти, наскільки налагоджена комунікація між рідними. Цей час добре присвячувати взаємодії всієї родини.

  •  Знову вільний час для всіх.

  • Важливо привчати дітей проводити час самостійно та дозволяти їм нічого не робити. Запамятайте: дітей не потрібно весь час розважати!

  •  Визначити час, коли діти лягають спати. Кожен день однаково. Наприклад, молодші – о 9-й вечора, старші – трохи пізніше. І коли перші лягають, у дорослих є час на себе.

  • Режим допоможе впорядкувати день. Із ним легше зберігати спокій та не зриватися на рідних.

Що робити, якщо карантин продовжать

По-перше, треба налаштовуватися на те, що ми не чекаємо, коли це все закінчиться. Точної дати кінця карантину і розповсюдження інфекціі не існує, тому потрібно не чекати, а адаптуватися до нової ситуації. Більше гуляти, уникаючи людних місць, щоб не накопичувати тривогу.

                          Тренінг для вчителів Біловодського ОЗЗСО

  В рамках Всеукраїнського  проекту «Формування позитивного іміджу щодо розбудови Нової української школи» , за запрошенням директора Біловодського ОЗЗСО Хаблака Григорія Андрійовича, співробітник Інституту соціальної  та політичної психології  Національної академії педагогічних наук України Хоріна Олена Іванівна , під час весняних канікул 3 та 4 квітня, провела дводенний тренінг для вчителів Біловодського ОЗЗСО.

       Перший день тренінгу розпочався з теми: «Рефлексивні процедури – інструмент партнерської взаємодії вчителів, учнів, батьків, потенційних партнерів», головними завданнями якої були : визначення проблемного поля в контексті партнерської взаємодії вчителів із колегами, учнями, батьками учнів, іншими потенційними партнерами; практикування рефлексивної процедури «Табло»; розкриття механізму зв’язку рефлексії і суб’єктності вчителів та знаходження ресурсів власної ефективності у партнерській взаємодії.

      Під час проведення тренінгу учасники обговорили проблеми та можливі шляхи іх вирішення , пов’язані із провадженням концепції Нової української школи.   Процедура «Табло» (М. Найдьонова) допомогла вчителям  більш глибоко проаналізувати свою позицію до впровадження освітньої реформи, зокрема партнерства, знайти варіанти вирішення заявленої проблеми та зайняти рефлексивну позицію розгорнутого ставлення та класифікацій.

      Сьогодні в нашій країні важко зустріти людину без проблем психологічної адаптації або ж психічних розладів. Психотерапія, що включає в себе і психологічне консультування - це, з одного боку, світогляд і філософія життя, з іншого боку - набір практичних прийомів і технологій досягнень поставлених цілей. Тут варто звернутися до  теорії  і практики сучасної психотерапії за допомогою трансактного аналізу, розробленого Е.Берном меньш півстоліття тому. Хорніна Олена Іванівна, як спеціаліст з трансактного аналізу, разом з вчителями Біловодського ОЗЗСО виконали вправу «Три стільці», яка є одним із спеціальних методів групової психотерапії, де взаємодія індивідів аналізується з точки зору трьох основних станів "Я": «дорослого», «дитини» та «батька».  Учасники тренінгу за допомогою цього кейсу більш глибоко змогли розкрити усі розглянуті  его-стани, в яких може перебувати людина ,  охарактеризували та  проаналізували  свою поведінку та поведінку співрозмовника та зробили висновок, що всі ці три позиції  є нормальними психологічними феноменами людської особистості.

       Трансактний аналіз допомагає викладачам уникати непродуктивних взаємин і займатися безпосередньо процесом навчання і пізнання.Отже, навчання може стати ефективніше тоді, коли воно звернене до всіх трьох его-станів, при цьому необхідно не забувати про те, що Вільна Дитина є джерелом творчості і енергії особистості і її необхідно включати в процес навчання.

        Вчителі Біловодського ОЗЗСО дуже вдячні Олені Іванівні Хоріній за дуже професійний ,змістовний та корисний тренінг. Сподіваємось на подальшу співправцю.

Фото за посиланням: https://bilovodskzosh.e-schools.info/photoalbum/50196#photo629831

  

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.