Батьківські збори по-новому!
У професії педагога багато сфер відповідальності. Це класне керівництво, підготовка і проведення уроків, виховна робота, робота з документацією тощо. Але одним із важливих аспектів у роботі вчителя, класного керівника є налагоджена робота з батьками…
Знайома багатьом шкільна картина.
Біля дошки стоїть учитель, за партами – батьки. Протягом години вчитель розповідає про незадовільну поведінку деяких учнів і згадує про погані оцінки, чергування, запізнення, відповідальність. Не оминає і побутових проблем: треба замінити вікна, бо у класі протяг, а ще потрібні мийні засоби, штори, фарба для підлоги…, а батьки тим часом позіхають, кивають головами, щохвилини поглядають на годинник і… погоджуються з усіма «побажаннями» класного керівника. Тому нерідко батьківські збори перетворюються на обтяжливу роботу і не приносять задоволення жодній зі сторін. Так не має бути.
Батьки — це дорослі діти, і вони теж люблять гратися.
Саме з метою удосконалення професійної компетентності класних керівників щодо організації роботи з батьками засобами міжкультурної комунікації в сучасних умовах у Біловодському ОЗЗСО 18 лютого класним керівником Н.І. Барабаш було проведено семінар-тренінг «Батьківські збори по-новому», яка наголосила на тому, що необхідно змінювати підходи організації роботи з батьками, застосовуючи сучасні активні форми проведення батьківських зборів, розповіла про нестандартні форми роботи, ознайомила учасників із методами та прийомами, які можна використовувати під час проведення батьківських зборів. У теплому дружньому колі педагоги мали змогу особисто виконати запропоновані вправи: «У моїй сумці живе…»", "Я пишаюсь…", "Шість хустинок", "Родинне вогнище", "Відеотерапія", створити рецепт вдалих батьківських зборів, а також поділитися власним досвідом. Отримані знання та схвальні відгуки про тренінг учасники виклали у "Листі самому собі".
Отже, нехай такі тренінги стануть першою сходинкою у роботі з батьками, які хочуть змінити свої погляди щодо поводження та взаємодії з власною дитиною, зробити відкритим і довірливим спілкування з нею.