МОВОЗНАВЧИЙ ТУРНІР «ЗНАЮ УКРАЇНСЬКУ!»
Мова така ж жива істота, як і народ,
що її витворив, і коли він кине свою мову,
то вже буде смерть задля його душі,
смерть задля всього того,
чим він відрізнявся від других людей…
Панас Мирний
Українська мова увібрала в себе усе найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найблагородніше, найпоетичніше і найболючіше: перший голос немовляти, яким воно сповістило про свою появу на світ, і останній розпачливий зойк прощання людини з білим світом, голосний сміх щасливої дитини і зворушливий плач сироти, невимовний біль чумака в далекій дорозі і тягар каторжника на важкій підневільній праці, солодке задоволення від творчої праці та побратимської вірності і велике розчарування від холодної людської байдужості, блакить високого неба і золотого сонця пшеничних ланів, сяйво світлого місяця і ясних зір, багрянець світанкових заграв і срібло цілющо-перлистих рос, могутність бурхливого Дніпра і оспіваного в піснях тихого Дунаю, міць столітніх дубів, що символізують силу української нації і мінливо-веселкові переливи хвиль Чорного моря, тихий шепіт шовкових трав і таємний шум замріяних смерек, красоту опоетизованої червоної калини та хрещатого зеленого барвінку, гіркоту поневіряння на чужині і відчуття піднесеності у молитві до Бога за рід свій, за Україну, за мир, добро і спокій на всій планеті.
9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови.
Свято започатковане Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року.
За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. І щорічно, відзначаючи це Свято, ми гуртуємось задля відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.
Так, 10 листопада з нагоди Свята відбувся мовознавчий турнір «Знаю українську!», у якому взяли участь дві команди «Берегиня» (учні 7-Б класу) і «Калина» (учні 8-Б класу) – справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова. Діти продемонстрували неабиякі знання та вміння, зупинялися на таких станціях: «Стартова» (представлення команд), «Мовне асорті», «Відгадай загадку», «Ми – редактори», «Перекладач» та «Фінішна». Свято пройшло у теплому, затишному колі гостей і вболівальників. Але команда учнів 7 класу («Берегиня») довела, що на високому рівні знає українську мову, бо посіла І місце у турнірі, а команда учнів 8 класу («Калина») дещо відстала від суперників і посіла ІІ місце.
«Ми – українці!» - нехай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від пращурів! Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці…