ЛІТО – ЦЕ МАЛЕНЬКЕ ЧУДО
Цього літа в нашій Біловодській опорній школі відчинилися двері мовного табіру «FreeDom», у якому відпочивали, оздоровлювались та цікаво навчались 20 вихованців 8-х та 10-х класів Табір розпочав роботу 29 квітня 2017 року. Школа перетворилася на маленьку країну зі своїми турботами, проблемами і радощами. Для роботи мовного табору «FreeDom» було виділено кабінет на першому поверсі шкільного інтернату і оснащено двома ноутбуками, мультимедійним проектором. Та залучено для роботи бібліотеку і шкільну ігротеку «Планета Дитинства».
В системі безперервної освіти канікули в цілому, а літні особливо, відіграють дуже важливу роль для розвитку, виховання та оздоровлення підлітків. Мовний табір - одна з найбільш затребуваних на сьогодення форма літнього відпочинку дітей шкільного віку. Пріоритетні напрямки: оздоровча, освітня і розважальна діяльності - перебування на свіжому повітрі, удосконалення вивчення англійської мови, проведення оздоровчих, спортивних, культурно-масових заходів, організація екскурсій, занять за інтересами. Мовний табір - місце цікавого проведення часу, вільного спілкування з друзями, педагогами, які їх розуміють, беруть участь разом з ними в різних заходах, не вимагають від них нездійсненного і не ставлять оцінок. Звичайно ж, готового рецепту "Яскравого літа" не існує, але вихователі нашого табору переконані, що взаєморозуміння і гарний настрій - запорука радісного літа.
Ось і цього літа в нашій Біловодській опорній школі відчинилися двері мовного табіру «FreeDom», у якому відпочивали, оздоровлювались та цікаво навчались 20 вихованців 8-х та 10-х класів Табір розпочав роботу 29 квітня 2017 року. Школа перетворилася на маленьку країну зі своїми турботами, проблемами і радощами. Для роботи мовного табору «FreeDom» було виділено кабінет на першому поверсі шкільного інтернату і оснащено двома ноутбуками, мультимедійним проектором. Та залучено для роботи бібліотеку і шкільну ігротеку «Планета Дитинства».
На сьогодні, важко навіть уявити сучасний світ без гаджетів та іноземної мови, тому наш навчальний заклад поставив собі за мету забезпечити єдиний освітній простір для навчання кожної дитини у відповідності до індивідуальних особливостей, здібностей та інтересів, гарантованого рівня підготовки випускників до самостійного життя.
Наш табір називається «FreeDom» в перекладі – «Свобода» і невипадково тому, що це слово є невід’ємною частиною кожного свідомого громадянина держави, і стало візитною карткою наших вихованців.
Цього року ми прийняли участь в цікавому та сучасному проекті GoCamp за громадської ініціативи GoGlobal ,що дало вихованцям змогу вирушати в цікаві віртуальні мандри для спілкування з «носіями мови» та іноземцями. У таборі були створено два загони, назви яких діти пов’язали з своїм досвідом та вподобаннями – «Achievement» та «Entertainment». Кожний загін мав девіз та свою власну пісню. Діти з великим бажанням працювали над іміджем свого загону. Ця робота сприяла мобілізації та згуртуванню, усвідомленню розуміння однієї команди. Через невимушену обстановку, комфортні умови для відпочинку в таборі створювалося англомовне середовище. В учнів розвивалися мовленнєві компетентності. Систематично використовувалося ІКТ та програмне забезпечення «Лінгафонного кабінету». Для більш цікавого дозвілля вихованці залучались до ігрових форм в шкільній ігротеці «Планета Дитинства».
Під керівництвом начальника табору Юрія Леонідовича Артюшенка, плідну роботу в таборі забезпечували вчителі: Вікторія Іванівна Кравцова, Галина Олександрівна Бородіна та Вадим Миколайович Мележик. Реалізація завдань змісту роботи табору залежала від їх виховного потенціалу та майстерності.
Із першого дня в таборі розпочалися змагання між загонами. І не просто на кращий загін, а на кращий мовний загін «MissEnglish. MisterEnglish». На ранковій лінійці оголошувався план заходів на день, а наприкінці робочого дня – підводився підсумок і ставились завдання на наступний день. В таборі “FreeDom” проходили тематичні дні - «День друзів», «День таланту», «День спорту» , «День захисту дітей», «Олімпійський день».
Вся виховна робота проходила за напрямом розвитку лідерських якостей (LEADERSHIP) в контексті: національно –патріотичного, екологічного, спортивно – оздоровчого виховання.
Спортивно-оздоровчий напрям роботи включав різноманітні спортивні змагання – «Веселі старти», футбольний турнір, сучасний волейбол, «Олімпійський день». Кожний ранок у таборі починався з ранкової зарядки на свіжому повітрі, яку проводив вчитель фізичного виховання Мележик В. М.
Заходи національно-патріотичного напряму сприяли розвитку патріотизму та громадянської активності, дозволяли учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, цікаво дізнаватися про історію рідного краю, незвично відзначити знаменні і святкові дати нашої рідної України та перекласти їх англійською. Завдяки пропозиціям дітей у таборі пройшли такі заходи: талант-шоу «Історія мого краю», презентація мовних проектів та різні конкурси. Під час підготовки до них та проведення заходів діти розкривалися з найнесподіваніших сторін. Майже кожна дитина спробувала себе на табірній сцені в певному амплуа: артиста, співака на карооке - майданчику, красуні-моделі в грі «Кореспондент», шукачем пригод у грі «Детектор брехні», режисера чи актора «Казки на новий лад».
Екологічний напрям виховної роботи включав різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного краю з вихователем Бородіною Г.О. Традиційними стали природничі екскурсії з метою вивчення флори і фауни під час відвідування Краєзнавчого музею та Парку культури і відпочинку.
Вихованці табору здійснили цікаву і змістовну екскурсію до Деркульського кінного заводу № 63, де Федоров О.Б. (завідуючий Музеєм історії Деркульського кінного заводу, член Міжрегіональної спілки письменників України.) розповів про славетні сторінки історії кінного заводу та династичні традиції його працівників. Про селекцію виведення порід коней.
Відбулась екскурсія до Біловодського Свято-Троїцький храму. Протоієрей Василій розповів багато цікавого про історію Свято-Троїцького храму та його святині. Артюшенко Ю.Л. розповів вихованцям про Тріхачова О.В., що в минулому був архітектором і брав участь у реставрації храму.
Кравцовою В.І. були запропоновані матеріали, які відповідали сучасним тенденціям викладання англійської мови та базувалися на автентичних ресурсах. Для розвитку мовленнєвих навичок учням пропонувалась низка різних за типами, часом та спрямованістю завдання. а саме:
1) «Roundtable» - колективна гра на вирішення спільної проблеми;
2) «Scientificdebate» - навчальна суперечка-діалог, в якій діти – представники різних направлень, відстоюють свою думку, протилежну іншим;
3) «Competitioninsmallgroups» - мотиваційна гра, яка спонукає студентів до активності;
4) «Brainstorm» - гра, розвиваюча критичне мислення;
5) «Situation» - гра, розвиваюча вміння швидко реагувати та фантазувати;
6) «Judicialsitting» - гра з розподіленням ролей та пошуком конструктивних відповідей;
7) «Training» - форма навчання із застосуванням різних форм роботи з невеликою групою для вдосконалення навичок в процесі моделювання ситуацій, які наближені до реальності;
8) «Debriefing» - аналіз та обговорення результатів попередньої роботи і планування подальшої діяльності;
9) «Six Thin king Hatsза» методом Едварда де Боно - систематизація мислення;
10) «Six Thin king Hats» - метод шести капелюшків.
Навчання іноземній мові поєднувалося з кращими виховними методиками, процес пізнання – з відпочинком. Активізація вивченого та подача нового лексичного англомовного матеріалу відбувалася в ігровій формі, а дружня атмосфера учасників сприяла комунікативній діяльності. З метою закріплення вивченого матеріалу та розвитку вмінь вести діалог у рамках стандартних життєвих ситуацій був створений екран вподобань.
За всю зміну в таборі проведено близько 30 англомовних виховних заходів. Учням дуже сподобалось телевізійне ток – шоу «Say “NO” if it is necessary”, тренінг - селфі «Who is Who?», відео – конференція « Як бути успішним в навчанні», «Подорож в країну бажань», виконання пісень англійською мовою, виготовлення плакату-застереження «Які проблеми викликає тютюн», перегляд і обговорення фільмів англійською мовою «ToyStory», «16 wishes», засідання клубу «Проект нового будинку мрії», «Олімпійські ігри» та багато інших. Вихованцями було зроблене художнє оформлення приміщення табору, яке створювало атмосферу відпочинку та творчості. Оформлені були куточки «Історія табірного життя», «Балакуча стіна»,«Куточок творчих робіт».
Дуже велику увагу було приділено здоров’ю дітей. З цією метою в таборі було організоване повноцінне 2 –х разове гаряче харчування в шкільній їдальні, яке організувала Нестеренко Тетяна Федосіївна - ТП «КООП Біловодський РПС». Харчування було якісне та калорійне. Меню складалось з перших та других блюд – борщу, розсольника, супів з клецками та фрикадельками; каш – рисової, пшоняної, гречаної; м’ясного рагу, биточків та м’ясних зразів, жареної риби. В меню були свіжі овочі – помідори, огірки, капуста. Вихованці смакували полуницею, бананами та солодощами. Були напої - чайний, кавовий та соки. Таке повноцінне харчування відбулося завдяки залученим бюджетним коштам та спонсорської допомоги керівників підприємств району. За що ми їм дуже вдячні!
За час роботи мовного табору «FreeDom» було залучено і використано бюджетні кошти в сумі 7000 тисяч гривень та позабюджетні кошти (спонсорська допомога) в сумі 1160 гривень. Особливу подяку хочеться висловити нашим спонсорам: ТОВ «Деметра-С»-Баржаку Валерію Володимировичу, ЗАТ «Маслоробний завод» - Чубенко Валентині Федорівні, ПАФ «Плугатар» - Ляшенко Тамарі Анатоліївні, МПП «Агро», Бароннікову Валерію Михайловичу, та Шуліці Богдану Сергійовичу, Очачі Аліні Вікторівні і Анусову Володимиру Миколайовичу. За розуміння та підтримку ми вдячні і батькам наших вихованців. Особливу подяку висловлюємо адміністрації Біловодської опорної школи і директору Хаблаку Григорію Андрійовичу, які створили всі умови для змістовного та цікавого дозвілля дітей. Шевченко Ірині Григорівні – ЗДВР, аніматору ігротеки «Планета Дитинства», яка проводила з вихованцями психосоціальні заняття, що сприяли творчому, духовному та інтелектуальному розвитку, розширювали світогляд дітей.
Наприкінці табірної зміни були нагороджені і відзначені найбільш активні учасники табору і переможці спортивних змагань. Визначено кращий мовний загін та «MissEnglish. MissterEnglish». Життя у таборі нашим дітям запам’ятається надовго, і вони неодноразово захочуть бути його активними учасниками. Бо кожен день життя табору допомагав учням зрозуміти, що потрібно бути спритними і сміливими, дружніми і чесними, добрими і творчими.
Начальник мовного табору
«FreeDom» Біловодської ЗОШ І-ІІІ ст.
Артюшенко Ю.Л.