«#Не_ ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті»
Згідно з національним дослідженням, в Україні 33,7% дітей і підлітків проводять в Інтернеті від 3 і до 5 годин щодня, 28% користуються Інтернетом 1-2 години кожного дня. 13,3% дітей проводять в Інтернеті від 5 до 7 годин, а 10,4% - понад 7 годин щодня. Тож, вплив від контенту в Інтернеті не варто недооцінювати.
Коли немає альтернативи, діти проводять більше часу в Інтернеті. Адже тут вони можуть отримати те, чого їм не вистачає в певний момент у реальному житті - розваги, спілкування із друзями, навіть навчання. Але надлишковий час за онлайн-іграми або переглядом певного виду онлайн контенту можуть дуже негативно впливати на психіку дитини – вона може проявляти агресивну поведінку та реакції, не контролювати емоції, пробувати вчиняти небезпечні дії та наслідувати прикладу, що становить загрозу її життю та здоров’ю. Також надлишковий час онлайн може викликати конфлікти із рідними.
Разом з учнями 7-Б класу Біловодського ліцею №1 був проведений онлайн-урок з теми «Не ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті» на якому було сказано про актуальність теми впливу шкідливого контенту на дітей. Було запропоновано декілька вправ: «Шкідливий контент», «Мої переживання». Обговорювали як зрозуміти, що друг потрапив у ризиковану ситуацію. Діти записували свої відповіді на листочках та демонстрували або озвучували їх. Самі учні розробили «ТОП-5 правил нашого класу». Отримали додаткову інформацію куди треба звернутися за консультацією.
Саме тому так важливо говорити із дітьми про критичне сприйняття інформації, спостерігати за їх емоційним станом та в разі потреби вчасно звертатися до спеціалістів. Важливо формувати у дітей навички відновлення, а також уміння відстежувати небезпечні дії із боку однолітків та вміти вчасно про це повідомляти дорослим, аби вберегти дитину від небезпек.