ДОВГА ДОРОГА ДО МИРУ
Хто чув про АФГАНІСТАН? Не чули?
Минула все ж вас ця біда.
Чи може ви просто забули?
І час сплива, як вода. Я вам нагадаю, повірте,
Я вам нагадаю, простіть
Про матір й загиблого сина,
Ви спогадів думку пустіть.
З давен-давен український народ підтримує священну традицію-вкарбовувати у свідомість
прийдешніх поколінь пам'ять про бойові подвиги кращих синів, які сповна виконали свій військовий обов’язок . І сьогодні ми наголошуємо, що воїни-афганці стійко і мужньо виконали свій обов’язок в Афганістані. Треба привернути увагу до подій афганської війни, подвигу наших співвітчизників, які були її учасниками .В шкільній бібліотеці була проведена година пам’яті «Довга дорога до миру».
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-а річниця виведення військ із Афганістану. В цей день ми згадуємо тих, кого втратили в Афганістані та інших гарячих точках.
Війна тривала майже 10 років. У ній брали участь більше ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 тисячі з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 тисяч отримали інвалідність ,понад 100 тисяч живуть з невиліковними хворобами ,з тяжкою душевною травмою. Афганська війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів, батьків. Виведення військ із Афганістану-важлива подія в житті усіх, хто був до неї причетний .Не забудеться це безутішне горе, адже за кожним воїном-афганцем свій життєвий подвиг, своя доля, Хтось повернувся неушкоджений, хтось скалічений, а хтось у цинкових гробах.
Щоб зрозуміти трагізм афганської війни, потрібно знати про її передумови.Воїни-інтернаціоналісти с честю виконали свій військовий обов’язок, проявивши самовідданість, мужність і героїзм, але біль втрат ятрить їхні душі вже 32 роки.Давайте ж ми будемо пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі: у снах, у спогадах, у думках.Нехай у яті залишаться тільки моменти, які підтверджують надійне дружнє плече, відвагу і витримку.Після війни воїни-афганці не згубили зв'язок між собою. Багатьох з них вже немає в живих та вони тримають зв'язок з рідними загиблих. Книги…Головна мета їх-зберегти пам'ять про афганців, їх доблесть і героїзм. Книги даної тематики ви зможете знайти в фонді шкільної бібліотеки.
ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ